Wentylacja modułowa MultiVent, RR.., RRK..

modulowe_systemy_wentylacji_TIMECONTROL

 

Do największych zalet systemu wentylacji modułowej należy oszczędność czasu oraz kłopotu przy montażu i ewentualnym serwisie, konserwacji czy czyszczeniu wentylatorów. Elementy pasują do siebie, są przystosowane do ciasnej zabudowy w systemie rurowym i występują w każdej wielkości i wydajności. Przy tym wszystkim system wentylacji modułowej firmy Helios jest prosty i tani.

Wszystkie kwentylatory_rurowe_Helios_inlineVent_TIMECONTROLomponenty Heliosa są dopasowane do rur o średnicy znormalizowanej. System pozwala na zastosowanie zarówno sztywnych rur: spiro, elastycznych aluminiowych oraz z tworzywa sztucznego.

 

 

krociec_elastyczny_MultiVent_TIMECONTROL

Aby wyeliminować niepożądane przenoszenie drgań przez wentylator na przewody wentylacyjne, nie powinien on być zamocowany na sztywno z przewodem rurowym. Do tego celu firma Helios oferuje specjalne opaski mocujące eliminujące drgania.

 

 

 

Wentylatory we wszystkich poniższych seriach posiadają regulowaną moc w zakresie 0-100% poprzez redukcję napięcia. Urządzenia polecane szczególnie do pomieszczeń małych i średniej wielkości.

MultiVent MV – diagonalne wentylatory rurowe RADAX f 100 do 315 mm

MultiVent_MV_jednostopniowyMV – jednostopniowy – do ciasnej zabudowy w sysytemie rurowym
MVZ – szeregowy, dla wyższych ciśnień, dwa wentylatory rurowe w układzie jeden za drugim
MVP – równoległy, dla wyższych wydajności w małogabarytowym układzie równoległym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Promieniowe wentylatory rurowe InlineVent f 100 do 400 mm

 

RRK_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLRRK nierdzewna, udaroodporna obudowa z tworzywa sztucznego
RR_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLRR wiodąca seria o dobrym stosunku ceny do wydajności
RRK_przeciwwybuchowy_TIMECONTROLprzeciw wybuchowe RRK EX
SILENTBOX_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLPraktycznie bezgłośny, wysoka wydajność i spręż. Idealny do czyszczenia i serwisu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przegląd rodzajów:

Seria MultiVent MV (o średnicy od 100 do 315 mm)– zapewnia wysokie ciśnienie i dużą wydajność przy niewielkich wymiarach. Urządzenia doskonale nadające się do pomieszczeń małych i średniej wielkości. Wydajność od 200 do 2500 m3/h i ponad 1000 Pa zapewnia zachowanie w pomieszczeniu świeżego i czystego powietrza. Do tego należy wymienić niskie koszty instalacji i montażu, niską głośność, dużą rezerwę ciśnienia i nieograniczoną regulację. Urządzenia serii MultiVent MV znajdą zastosowanie w przemyśle, rzemiośle i domu. Skonstruowane specjalnie do bezpośredniego montażu w systemach rurowych od 100 do 315 mm.

multivent_zabudowa_TIMECONTROLMV nadaje się wszędzie tam, gdzie jest zbyt ciasno do bezpośredniej zabudowy w systemie rurowym. Dodatkowym atutem jest to, że jednostka wentylatora obracana jest do dowolnej pozycji (co ułatwia montaż w trudno dostępnych miejscach) oraz to, że po zwolnieniu zacisków można ją łatwo wyjąć, co z kolei znacznie ułatwia serwis, ewentualną konserwację i czyszczenie bez demontowania systemu rurowego. System wentylacji MultiVent umożliwia montaż w każdym położeniu – pionowo, poziomo i pochyło. Seryjnie występuje z dwoma stopniami wydajności i z bezstopniową regulacją obrotów. multivent_latwy_dostep_TIMECONTROLWentylatory posiadają energooszczędne silniki kondensatorowe, ze stopniem ochrony IP44. Ponadto wyposażone są w zamknięte łożyska kulkowe o trwałości 30 000 godzin pracy, co umożliwia zastosowanie ich do wentylacji zabrudzonego i zanieczyszczonego powietrza. Wentylatory mogą zostać zastosowane do wywiewu, jak również do nawiewu. Wentylatory MultiVent to 21 typów o wydajności od 200 do 2500 m3/h dostępnych w siedmiu wielkościach średnicy nominalnej (od 100 do 315 mm)

MV | MVZ-szeregowy | MVP-równoległy

Promieniowe wentylatory rurowe InlineVent f 100 do 400 mm

RR_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLSERIA RR.. to rozwiązanie wiodące na rynku o dobrym stosunku ceny do parametrów. Wentylatory promieniowe o małej i średniej wydajności o średnicach 100 – 315 mm. Wentylatory wyposażone są w wytrzymałą obudowę z ocynkowanej blachy stalowej do zabudowy w systemach rurowych – seria RR jest polecana do trudnych warunków pracy.

 

 

Seria RRK i RRK Ex – wentylatory przeciwwybuchowe.

RRK_przeciwwybuchowy_TIMECONTROLSERIA RRK to alternatywa o odpornej na uderzenia i korozję obudowie z tworzywa sztucznego w zakresie średnic 100 – 315 mm.
Małe wentylatory przeciwwybuchowe 230 V, 1~. Szczególnie przydatne do wentylacji laboratoriów, warsztatów chemicznych i farmaceutycznych. Wentylatory przeznaczone do zabudowy w rurze wentylacyjnej, dopuszczone do pracy w strefach 1, 2 i 11 wg VDE 0165.

Podłączenie elektryczne RRK i RR odbywa się poprzez puszkę zaciskową (IP 55) na zewnątrz obudowy.

 

 

RRK_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLSeria RRK i RR daje możliwość dowolnego zamontowania w pionie, poziomie czy pochyło, co ułatwia i zwiększa możliwości użycia urządzenia oraz ogranicza ilość potrzebnego miejsca na jego wykorzystanie. Bezobsługowy i bezzakłóceniowy silnik posiada budowę zamkniętą (IP54) do pracy ciągłej, łożyska kulkowe i izolacje przeciwwilgociową. Wykorzystanie elektronicznych regulatorów bezstopniowych lub bezszumowych regulatorów transformatorowych zapewnia regulację wydajności od 0 do 100%.

Seria SilentBox SB 125 mm – 400 mm

SILENTBOX_promieniowy_wentylator_rurowy_TIMECONTROLWentylatory SilentBox są wyposażone w obudowę wyłożoną odpornymi na ścieranie, dźwiękochłonnymi płytami z włókien mineralnych (50 mm grubości), która działa jako tłumik hałasu. Do wielostronnych zastosowań w przemyśle, rzemiośle i w domu. Przeznaczone do bezpośredniego montażu w przewodach rurowych. Wysoki spręż w celu pokonania oporów tarcia, oporów urządzeń i komponentów systemu. Atutem urządzenia jest cichobieżny wirnik promieniowy z łopatkami wygiętymi do przodu, dzięki czemu SilentBox jest praktycznie bezgłośny. SilentBox jest zbudowany z części z ocynkowanej blachy stalowej, a podłączenie elektryczne odbywa się poprzez puszkę zaciskową (IP55), która jest wyprowadzona na przewodzie, co umożliwa obracanie w dowolnym kierunku. Urządzenie zapewnia wysoką wydajność oraz wysoki spręż.

Wentylatory rurowe oferowane przez nas to najwyższej klasy urządzenia, dzięki którym zapewnimy stały wentylatory_RR-RRK_TIMECONTROLdostęp świeżego i wolnego od zanieczyszczeń powietrza do pomieszczenia. RADAX i InlineVent są dopasowane do przewodów wentylacyjnych, przez co nie zajmują dużo miejsca i mogą być instalowane w każdym położeniu. To rewelacyjne rozwiązanie, które pozwala oszczędzić nie tylko miejsce, ale również czas i kłopoty z montażem. Bogaty osprzęt firmy Helios dedykowany powyższym wentylatorom ułatwia instalacje oraz wzbogaca możliwości zastosowania.

 

 

system_wentylacji_modulowej_Helios_TIMECONTROL