System wentylacji centralnej – ZEB 380 i ZEB EC

System wentylacji centralnej – wentylator ZEB 380 i energooszczędny wentylator do domów niskoenergetycznych i pasywnych ZEB EC

zeb_EC_wentylacja_centralna_TIMECONTROL

Przy zapewnieniu przyjaznego i zdrowego klimatu w domu pomoże szybkie odprowadzenie wilgoci, substancji szkodliwych i nieprzyjemnych zapachów oraz kontrolowane doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz. Z pomocą przychodzi nam system wentylacji centralnej ZEB firmy Helios. Wentylatory ZEB spełnią największe wymagania zarówno w domu jednorodzinnym jak i w budynku wielopiętrSystem wentylacji centralnej TIMECONTROLowym wentylowanym poprzez szyb centralny. Wentylator ZEB jako centralny wentylator wywiewny najczęściej montowany jest na poddaszu lub w osobnym pomieszczeniu z wyprowadzoną na dach lub na zewnętrzna stronę ściany wyrzutnią zużytego powietrza. Zastosowanie innowacyjnych elementów wywiewnych pozwala na szybką reakcję wentylacji na zmieniające się powietrze w pomieszczeniu, np. AE Hygro reaguje na chwilowe podniesienie/obniżenie wilgotności w pomieszczeniu względem zakresu ustawionego przez użytkownika.

Świeże, czyste zewnętrzne powietrze napływa do pomieszczeń poprzez nawiewniki sterowane temperaturowo lub poprzez różnicę ciśnień, które umieszcza się w ścianach lub oknach np. sypialni lub pokoju.

zeb_wentylacja_centralna_2_TIMECONTROL

W systemie wentylacji centralnej ZEB mamy możliwość wybrania  wentylatora spośród dwóch rodzajów: ZEB  380 lub ZEB EC.

Wentylator centralny ZEB 380

Polecany jako centralny wentylator wywiewny do wielu pomieszczeń lub stref jednego mieszkania. Za pomocą centralnego przewodu wentylacyjnego w budynku piętrowym wentylator może zostać użyty do wentylacji kilku pomieszczeń w wielu mieszkaniach. Wentylator doskonale sprawdzi się również do zastosowań zakładowych i przemysłowych. Wyposażono go w zamknięty silnik z łożyskami kulkowymi z wirnikiem zewnętrznym IP44, z ochroną przed wilgocią. Możliwość instalacji w każdym położeniu. Łatwy do podłączenia i serwisowania.

Energooszczędny wentylator centralny ZEB EC do domów niskoenergetycznych i pasywnych

ZEB EC to centrala oszczędności wyposażona w bezkolektorowy silnik prądu stałego, który ma wyższą sprawność niż silnik konwencjonalny (także przy pracy regulowanej). Wentylator ZEB EC posiada wszystkie zalety ZEB 380, a dodatkowo jest bardziej oszczędny niż zalecenia dyrektywy EnEV odnośnie oszczędzania energii. Oszczędność energii to krótszy czas amortyzacji (przeciętna moc 12W/100 m3/h). Jest idealnym rozwiązaniem do kontrolowanej wentylacji zgodnej z DIN 18017, cz. 3 i DIN 1946, cz. 6 dla domów niskoenergetycznych. ZEB EC znajdzie zastosowanie w domach jednorodzinnych oraz w mieszkaniach budynków piętrowych do wentylacji pomieszczeń na różnych kondygnacjach poprzez wspólny przewód główny. Energooszczędny system z wentylatorem centralnym ZEB EC jest ekonomiczny, wydajny, cichy i tani.

Wentylatory centralne ZEB są wyposażone w 3 króćce ssące i 1 krócieć wylotowy, które umożliwiają podłączenie rur f 100 i 125 mm. Montaż możliwy w każdym położeniu z wykorzystaniem rur spiro, elastycznych aluminiowych lub z tworzywa sztucznego.

zeb_EC_specyfikacja_TIMECONTROLEnergooszczędny wentylator centralny ZEB EC
zeb_380_specyfikacja_TIMECONTROLWentylator centralny ZEB 380