Jednorurowy system wentylacji ELS firmy Helios

Jednorurowy system wentylacji ELS firmy Helios. Cicha i energooszczędna wentylacja jednorurowa z indywidualnymi urządzeniami do kuchni, łazienek i WC.

wentylator_els_timecontrolNowa generacja jednorurowych systemów wentylacji pomieszczeń ELS to idealne rozwiązanie do mieszkań i miejsc pracy. Wentylatory występują w wersji natynkowej i podtynkowej, a różnorodność trybów pracy to około 50 wariantów i 3 klasy wydajności (35 m3/h, 60 m3/h, 100 m3/h), które zapewniają dobranie odpowiedniego systemu wentylacji kuchni, łazienki i WC wesystem_els_helios_timecontroldle potrzeb użytkowników i wymagań pomieszczenia. System ELS daje możliwość podłączenia do 40 urządzeń na 20 piętrach, dzięki którym zużyte powietrze jest transportowane na zewnątrz budynku bez konieczności umieszczania wentylatorów dachowych.

Możliwość zastosowania elementów przeciwpożarowych różnej klasy odporności ogniowej pozwala nam dodatkowo zapobiegać przenoszeniu się ognia i dymu na inne piętra budynku, co czyni system bezpieczny, niezawodny i skuteczny, a krótkotrwałe uszkodzenie np. jednego wentylatora nie ma wpływu na funkcjonowanie całego systemu. O bezpieczeństwie i niezawodności może świadczyć pełna zgodność z normami i przepisami poświadczona dopuszczeniami przez Niemiecki Instytut Techniki i Budownictwa.

wentylatory_system_els_TimecontrolWentylatory są wyposażone w energooszczędny silnik o małym poborze prądu (8-16 W/h), który jest ułożyskowany, bezobsługowy i całkowicie zamknięty – producent zapewnia bezawaryjną pracę silnika przez ok. 40000 godzin.

Wentylatory ELS – najcichsze urządzenia systemów jednorurowych przy osiąganej przez nie wydajności

Prawie bezszelestna praca wentylatorów ELS sprawdza się zwłaszcza w piętrowym budownictwie mieszkaniowym, gdzie cisza i spokój naszego rodzinnego życia jest bardzo ważna. Firmie Helios udało się osiągnąć prawie niemożliwego i zredukować hałas wydawany przez wentylatory do 36 dB(A) przy V = 60 m3/h i AL= 10 m2 wzgl. 29 dB(A) przy pracy podstawowej. ELS to najcichsze wentylatory systemów jednorurowych w swojej klasie. Cichą pracę zapewniają między innymi gruba na 12 mm warstwa els_cisza_wentylatory_TIMECONTROLizolacji akustycznej oraz labiryntowa płyta tłumiąca. Do tego dochodzi brak wentylatora dachowego, co czyni system niesłyszalny na zewnątrz budynku.

Najwyższa wydajność w swojej klasie

Wydajność na poziomie 230 Pa przy 60 m3/h, czyli najwyższe ciśnienie w swojej klasie wentylatorów ELS firmy Helios, dzięki czemu możliwe jest zastosowanie najmniejszych przekrojów rur wentylacyjnych, co daje oszczędność miejsca przeznaczonego na wentylację przy projektowaniu nowoczesnych budynków mieszkaniowych. Dopływ powietrza zewnętrznego zapewniają różne elementy do zabudowy w ścianie lub oknie (np. nawiewniki okienne ALEF) – możliwość ręcznego lub regulowanego temperaturą sterowania dopływu świeżego powietrza. Jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie występuje np. uliczny hałas, mamy możliwość zastosowania elementów dopływu powietrza z tłumieniem hałasu i z automatycznym dopasowaniem wydajności.

Elegancki, płaski i czysty.

filtr_els_mycie_timecontrol

Za elegancki i czysty wygląd odpowiada ekstremalnie płaska osłona. Powietrze jest zasysane szczelinami bocznymi, a zabrudzony filtr jest zasłonięty przez estetyczną, płaską osłonę, która jest łatwa w pielęgnacji. Bardzo dużym atutem wentylatorów ELS jest zastosowany w nich filtr. Filtr jest wielokrotnego użytku, więc nie ponosimy kosztów jego wymiany, a czyszczenie jego jest szybkie i łatwe dla każdego. Wystarczy zdjąć osłonę zamocowaną na zatrzask, wyjąć filtr i umyć np. w zmywarce. Dodatkowo osłona posiada wskaźnik zabrudzenia filtra, dzięki któremu wiemy, kiedy zaczyna spadać wydajność wentylatora i kiedy zalecane jest wyczyszczenie filtra. Duża powierzchnia zastosowanych filtrów w urządzeniach zapewnia niezmienną wydajność i powoduje, że spada częstotliwość ich czyszczenia.

Zalety łatwego montażu

Wkład wentylatora mocowany jest bez śrubowo, wystarczy wsunąć wkład i przekręcić o 90 stopni — co znacznie zaoszczędza czas montażu. Wtykowe podłączenie elektryczne daje możliwość podłączenia wentylatora już przy zakładaniu instalacji. 

Ponadto łatwy dostęp do filtra czyni urządzenia ELS łatwymi w użyciu i montażu. Niebywałą zaletą jest również możliwość ustawienia króćca system_els_latwy_montaz_timecontrolwywiewnego w prawie każdej pozycji (lewo, prawo, góra, tył), a także zastosowanie dodatkowego króćca wywiewnego do drugiego pomieszczenia.

Ofertę wentylatorów ELS uzupełnia bogata gama osprzętu jak m.in.: króciec do drugiego pomieszczenia, ramka wyrównująca, adapter ścienny i sufitowy, osłona montażowa, elektroniczny wyłącznik opóźniający, elektroniczny wyłącznik interwałowy, przełączniki prędkości obrotowej, termoelektryczny wyłącznik opóźniający itd.

Bogata różnorodność typów wentylatorów ELS Ultra Silcence umożliwia precyzyjny wybór urządzenia do mieszkań i biur.

Różne klasy wydajności (35 m3/h, 60 m3/h, 100 m3/h) z możliwością zastosowania różnych wkładów czynią system wentylacyjny ELS elastyczny pod względem zastosowania i użytkowania. Firma Helios daje nam wentyaltor_els_helios_timecontrol_budowamożliwość wybrania spośród licznych typów obudowy: standardowa podtynkowa, podtynkowa z przyłączeniem drugiego pomieszczenia, podtynkowa z ochroną przeciwpożarową EI 90, podtynkowa z ochroną przeciwpożarową EI 90 z przyłączeniem drugiego pomieszczenia, standardowa natynkowa oraz standardowa natynkowa z ochroną przeciwpożarową EI 90.

Do obudowy możemy dobrać pasujący wkład z odpowiadającym nam osprzętem:

  • z wbudowanym wyłącznikiem opóźniającym (ok. 6, 15, 21 min), opóźnienie włączenia ok. 45 sek.,

  • z kodowanym wyłącznikiem opóźniającym i pracą przerywaną,els_czujnik_ruchu_timecontrol

  • z wbudowanym czujnikiem obecności do pracy automatycznej po wejściu do pomieszczenia (czujnik ruchu),

  • z elektronicznym, automatycznym sterowaniem zależnym od wilgotności w pomieszczeniu, po osiągnięciu ustalonej wilgotności następuje automatyczne włączenie wentylatora, aż do uzyskania normalnej wilgotności powietrza w pomieszczeniu,

  • z 2 stopniami wydajności do wentylacji zasadniczej i podstawowej,els_helios_wilgotnosc_Timecontrol

  • z 3 stopniami wydajności do wentylacji zasadniczej i podstawowej.

ELS Soft – bezpłatna pomoc przy projektowaniu instalacji wentylacyjnej

Firma Helios dbając o swoich klientów udostępniła bezpłatny program komputerowy do projektowania instalacji wentylacyjnych w systemie ELS. Program umożliwia wprowadzenie danych, na podstawie których generuje gotowe schematy graficzne instalacji, automatycznie oblicza średnice pionów i przewodów bocznych oraz daje możliwości edycji, po czym sporządza gotową dokumentację projektową zawierającą obliczenia i zestawienia materiałowe. Projekt mamy możliwość wydrukować lub eksportować do plików DXF, które obsługuje między innymi AutoCad.

Program do pobrania tutaj.