Helios KWL – kontrolowana wentylacja z odzyskiem ciepła

Nowa generacja Helios KWL® – system kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła 60 do 2600 m3/h

HELIOS_KWL_system_kontrolowanej_wentylacji_TIME_CONTROL

W dzisiejszych czasach oszczędność energii, a zarazem ciepła wymusza projektowanie budynków hermetycznych i izolowanych termicznie. Z tego powodu powietrze w izolowanych i niewentylowanych pomieszczeniach nie jest najlepszej jakości, a wietrzenie poprzez otwiHelios_KWL_EC_TIMECONTROLeranie okien może przyczynić się do nawet 50% całkowitej utraty ciepła przez budynek niskoenergetyczny czy pasywny. Około 90% swojego życia człowiek spędza w pomieszczeniach zamkniętych, a przebywanie w miejscach niewentylowanych może narazić nas na dolegliwości zdrowotne np. bóle głowy i choroby alergiczne.

 

Z poKWL_domy_pasywne_TIMECONTROLmocą przychodzą nam systemy kontrolowanej wentylacji z odzyskiem ciepła, dające oszczędność, zapewniają dobre samopoczucie i świeże powietrze wolne od szkodliwych substancji. System wentylacji KWL opracowany przez firmę Helios to zdrowy klimat w budynku hermetycznym i izolowanym termicznie przez całą dobę. Stała i niezależnie od użytkownika kontrolowana wentylacja pomieszczeń zapewnia ochronę przed wilgocią w pełnym zakresie zawartego w DIN 1946-6, a także odzysk ciepła i wymianę powietrza niezbędną dla zdrowia ludzi.

System Helios KWL pozwala nam zachować oszczędność energii uzyskanej przez kosztowne systemy izolacji termicznej oraz gwarantuje odzysk ciepła z ogrzanego powietrza wywiewanego na zewnątrz co pozwala na poprawę całkowitego bilansu energetycznego budynku. Do znacznych oszczędności przyczynia się między innymi redukcja kosztów ogrzewania o ponad 30% (poprzez odzysk ciepła) oraz wykorzystana w wentylatorach technologia EC, dzięki której wentylatory zużywają mniej energii. Skutkiem jest świeże, czyste powietrze o przyjemnej temperaturze.

KWL_HELIOS_TIMECONTROL

Zastosowane w systemach Helios KWL, odpowiednio zintegrowane oraz dostosowane elementy pozwalają na uzyskanie pożądanych rezultatów i najwyżej efektywności, a dopełnieniem jest prosty projekt i bezpieczny montaż. Nowa generacja systemów wentylacji firmy Helios o wydajności do 2600 m3/h to doskonałe rozwiązanie dla domów jedno i wielorodzinnych, budynków dla firm i przemysłu. System zapewnia monitoring powietrza wewnątrz i stosowną go wymianę na czyste i świeże z zewnątrz, tak więc substancje szkodliwe i wilgoć pozostają odprowadzone poza pomieszczenie.

Firma Helios zapewnia specjalistyczne szkolenia i warsztaty, dzięki czemu zrozumienie, zaplanowanie, instalacja i użytkowanie systemu KWL staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zasada działania systemu Helios  KWL

zasada_dzialania_KWL-HELIOSZawilgocone i zanieczyszczone powietrze z pomieszczeń jest odprowadzane za pomocą anemostatów do wymiennika cieplnego centrali wentylacyjnej. Następnie w wymienniku ciepła, zużyte powietrze przekazuje ciepło do powietrza nawiewowego zewnętrznego. Wszystko odbywa się bez mieszania zużytego powietrza ze świeżym w hermetycznym wymienniku ciepła o sprawności sięgające 90%. Poprzez anemostaty i inne elementy nawiewne do pomieszczeń przedostaje się świeże przefiltrowane i podgrzane powietrze, które zapewnia właściwy klimat naszych sypialni, biur, kuchni, łazienek i innych pomieszczeń. Zużyte powietrze po oddaniu ciepła zostaje usunięte na zewnątrz budynku przez wyrzutnię ścienną lub dachową.

Program KWLeasy Plan

KWLeasyPlan_HELIOS_TIMECONTROLZ pomocą przy bezpiecznym i wygodnym projektowaniu systemów wentylacji dla budynków i mieszkań pasywnych przychodzi nam stworzony przez producenta systemu KWL program komputerowy, KWLeasy Plan – dostępny online przez przeglądarkę internetową na stronie https://www.kwleasyplan.de/

 

 

 

Rewolucyjna koncepcja sterowania Helios easyControls

Za pomoceasyControls_Helios_KWL_TIMECONTROLą sieciowego serwera i przyłącza LAN, centrale wentylacyjne włączamy w sieć komputerową, dzięki czemu możemy sterować wentylacją poprzez przeglądarkę sieciową np. z laptopa lub smartfona – sterowanie może odbywać się także zdalnie za pośrednictwem Internetu np. podczas podróżowania. Interfejsy systemu sterowania budynkiem oraz opcjonalne panele sterujące pozwalają na indywidualną konfigurację odpowiednią do wymogów obiektu.

 

Dogrzewanie

W celu dodatkowego ogrzania powietrza nawiewu przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych do wyboru mogą być nagrzewnice elektryczne EHM lub nagrzewnice wodne PWW.nagrzewnica_elektryczna_KWL-HELIOS_TIMECONTROL

Nagrzewnica elektryczna Typ EHM Nr 0853: wyposażenie urządzenia w nagrzewnicę elektryczną EHM, która dostarczana jest jako moduł do zabudowania (Akcesoria, łącznie z termostatem i ochroną przed przegrzaniem).

Nagrzewnica wodna do regulacji temperatury i do sterowania ogrzewania początkowego KWL_nagrzewnica_wodna_TIMECONTROLnagrzewnicy wodnej PWW przewidzieć należy termostat regulacyjny WHST 300.

 

 

Rodzaje systemu KWL EC

KWL EC 60 PRO – do pojedynczych pomieszczeń, do zabudowy ściennej. Szczególnie polecany do zastosowania przy renowacji.KWL_EC_TIMECONTROL

Seria W – kompaktowe systemy ścienne (200 do 500 m3/h). KWL EC 270, 270 W z certyfikatem dla domu pasywnego, standardowo wyposażone w system easyControls i opcjonalnie w wymiennik entalpiczny (do odzyskiwania ciepła z powietrza usuwanego z budynku i kontroli zawartości wilgoci w powietrzu świeżym wprowadzanym do budynku).

Seria D – płaskie urządzenia do montażu sufitowego (200 do 2000 m3/h) z certyfikatem dla domów pasywnych. KWL EC 220, 340 D wyposażony w system easyControls.

Seria S – wolnostojący, idealny jako system centralny do mieszkań, pomieszczeń firmowych i przemysłowych (800-2600 m3/h) z certyfikatem dla domu pasywnego. Efektywny wymiennik ciepła i technologia EC.

Bogaty wybór urządzeń peryferyjnych – to idealnie dostosowane urządzenia, które dodatkowo zwiększają funkcjonalność i sprawność systemu wentylacji Helios KWL®

Aktywna jednostka nawilżająca HygroBox do integracji z systemem KWL utrzymuje wstępnie wybraną wilgotność względną na stałym poziomie.hygrobox_KWL_Helios_TIMECONTROL

Niskotemperaturowa nagrzewnica KWL-NHR.

KWL-PMA – zestaw przyłączeniowy z pompą oraz mieszaczem – służy do podłączenia HygroBox do istniejących instalacji grzewczych.

KWL-UVR, KWL-OME – świetlówka UV-C oraz membrana osmotyczna zapewnia higieniczne bezpieczeństwo jednostki HygroBox.

KWL-WF – filtr wody.

SEWT-Zestaw – glikolowe wymienniki ciepła SEWT w istotny sposób zwiększają wydajność urządzeń wentylacyjnych z funkcją odzysku ciepła (SEWT-W, SEWT-H, SEWT-E).

Powietrzny, gruntowy wymiennik ciepła LEWT (LEWT-E+M, LEWT-A, LEWT-S+F).

Izolowany system rur IsoPipe – innowacyjna alternatywa dla instalacji z rur zwijanych (Spiro) z dodatkową izolacją cieplną.KWL_urzadzenia_peryferyjne_TIMECONTROL

System rozdziału powietrza RenoPipe RP dla mieszkań – estetyczne przewody wentylacyjne niewymagające obudowy.

Elastyczny system rurowy FlexPipe® plus – dowolnie łączone rury owalne i okrągłe i ich kombinacje.

System kanałów płaskich F z tworzywa – do montażu na ścianie i suficie.

System kanałów płaskich FK z blachy stalowej ocynkowanej do montażu na surowej posadzce.

Osprzęt KWL – elementy doprowadzające i odprowadzające powietrze, filtry, zestawy czyszczące, tłumiki, przepustnice, regulacja temperatury, nagrzewnice wodne itp.